Besplatno savjetovanje

Postavi pitanje doktoru

Cijeneći potrebe naših klijenata i situacija sa kojima se svakodnevno susreću, koje su karakteristične za penzionere i stariju životnu dob, odlučili smo, da i na ovaj način budemo uz Vas.

Svakog četvrtka u periodu od 17:00 do 18:00 časova iz udobnosti Vašeg doma besplatno razgovarajte i savjetujete se sa doktorom.

Na sve nedoumice i pitanja o zdravlju koja Vas zanimaju na raspolaganju će biti dr. Željka Račetović, specijalistica fizikalne medicine i rehabilitacije, zaposlena u referentnoj ustanovi za fizikalnu medicinu i rehabilitaciju.

Postavite pitanje i informišite se o svim zdravstvenim nedoumicama koje vas zanimaju jer doktorica Račetović odgovara u najkraćem roku na vaše upite.

Vaše pitanje je spremljeno i pojavit će se kada se na njega odgovori.

Odgovori

  • Korisnik asked:
    Imam vrtoglavice..boli me vratna kicma..
    • dr. Željka Račetović replied:
      Poštovani,potupite kao što sam preporučila u nekom od prethodnh pitanja. Prvo treba da uradite nekoliko osnovnih analiza ( krvnu sliku s lipidnim statusom, rendenski snimak vratne kičme, UZ pregled krvnih sudova glave i vrata ) s tim nalazima se javite fizijatru i neurologu koji se Vam utvrditi porijeklo tegoba i ordinirati terapiju. Lijep pozdrav
  • Korisnik asked:
    Dobar vam dan posto iman 73 god. penzioner od 2016 god.moj problem je zujanju u levom uhu ima 15 godina isaosam vise puta doktorima uvezi toga nista konacno nisam dobijo od cega je to noti kakav lek nijeme nikad bolelo samo zuji dan noc a ima po fejsu neki koji nude navodno lek za to.vase misljenje navodno kad zuji uvo povecan pritisak umene kontra kadje povecan onda ne zuji pozdrav ziko.
    • dr. Željka Račetović replied:
      Zujanje u uhu je višegodišnje i tegobe su hronične. Preporuka bi bila simptomatska terapija koju Vm preporuču specijalist ORL i neurolog. Lijep pozdrav
  • Korisnik asked:
    Imam nepriatan miris u mokraci Posto stavlha dnevne uloske uvek su puni mokracom.Koje pretrage da uradim i kome se javiti.
    • dr. Željka Račetović replied:
      Poštovani, morate se prvo obratiti ginekologu,nakon toga i na urodinamski pregled da bi se utvrdilo koga je porijekla vaše nekontrolisano mokrenje. Lijep pozdrav
  • Korisnik asked:
    Zbog aritmije doslo je do slabljena srca zbog cega mi je kardiolog propisao Uperio 24mg 26 mg . Kad sam poceo uzimati taj lijek javljaju se omaglica pri ustajanju kao i blaga glavobolja. Mogu li uzimati po pola tablete ujutro i navece , a propisano je 1x 1 ? Hvala
    • dr. Željka Račetović replied:
      Pokušajte s pola tablete,pa pratite kako se osjećate.Možda Vam mnogo snizi pritisak cijela tableta.Ukoliko Vam i nakon toga ne bude bolje,posavjetujte se svojim kardiologom.Lp
  • Korisnik asked:
    Imam cistu u dojci.3ml da li trebam neke dodatne pretrage uraditi.
    • dr. Željka Račetović replied:
      Poštovani,prepostavljam da se ovo pitanje nadovezuje na sledeće.Tako da su ultrazvuk i mamografija dovoljni u Vašem slučaju.Lp
  • Korisnik asked:
    Imam na desnoj dojci cistu 3ml doktor na ultra zvuku mi je rekao da nije strasno da se prati.mamografija je uredu.Da li je to zabrinjavajuce.
    • dr. Željka Račetović replied:
      Poštovani,postoje ciste koje se prate,jer po svojim karakteristikama ne upućuju na nešto ozbiljno,pretpostavljam da je tako i u Vasem slučaju.Slušajte svoga ljekara,pratite je na redovnim kontroloma.Lp
  • Korisnik asked:
    Poštovani ,da li zoloft ,mogu da uzimaju osobe koje imaju epilepsiju .. Hvala
    • dr. Željka Račetović replied:
      Poštovani,s nekim ljekovima za liječenje epilepsije bi ga trebalo izbjegavati,ali svakako ko Vam bude propisivao ljekove za epilepsiju misliće i na to.Lp
  • Korisnik asked:
    ramena mi se stegnu i vrat kad idem negdje molim vas zasto mi se van moje kontrole to desava
  • Korisnik asked:
    pozdrav imam veliku napetost kad idem negdje kad ce ovome kraj vise
    • dr. Željka Račetović replied:
      Posavjetujte se s psihologom.Vjerujem da Vas to mnogo ograničava.Oni će Vam u tome dati najispravnija upustva i tehnike koje upotrebljavate.Lp
  • Korisnik asked:
    Poštovani, imam 34 godine i prije 27 dana sam doživjela traumu na uhu. Bila sam udaljena metar i pol od topa iz kojeg su pucali na adventu, te nisam imala zastitne cepice za usi. Tada mi se isti tren zacepilo uho, te pocelo boliti ne izdrzivo, mislila sam da cu se onesvijestiti. Bila sam na hitnoj, tamo su mi pregledali sluh i kazu da uredu cujem. Doktor mi je rekao da stavljam kapi i ispuhujem nos, jer sam tada bila i malo prehladena. Prije deset dana me pocelo uzasno udarat/bolit u sljepocnicu i cijeli dio lica/kosti. Bila sam kod svog doktora on mi je dao kapi i rekao mi je da kad ih stavim zacepim nos i usta napusem zrakom te ispusem dok pritisak ne pukne u usima. Kaze da vjerovatno imam zacepljenju eustahijevu cijev. Mene to brine jer je proslo toliko dana, a jos uvijek me nije proslo. Bol je manja nego prvi dan, ali je prisutna na ulazu u uho i zvukovodu. Malo mi je zvuk priguseniji, i ne mogu slusati glasnu muziku jer mi tresiti u usima i postaje ne razumljivo i ne izdrzivo. Najteze mi pada što mi šumi u usima i glavi, to najbolje cujem ujutro i navecer kada sam sama u tisini. Da li ima ljeka i nade da ce mi uši ozdraviti i što jos mogu napraviti da mi se stanje poboljsa? Također me brine da li cu smjest roniti, i da li se smijem voziti avionom zbog pritiska tlaka i moje trenutacne situacije sa ušima? Molim Vas odgovore. Hvala Lp
    • dr. Željka Račetović replied:
      Poštovani,savjetovala bih Vam detaljnu obradu specijaliste ORL,da se procijeni gdje je tačno oštećenje. Uz pregled spec ORL,da se urade određeni testovi,kontrola u audiološkom kabinetu,da se procijeni,da li postoji oštećenje sluha i koga je tipa. Dalje prognoze zavise od oporavka. Lp

*Dobiveni odgovori informativnog su karaktera. Za potpunu dijagnozu potrebno je obaviti klinički pregled.