Besplatno savjetovanje

Postavi pitanje doktoru

Cijeneći potrebe naših klijenata i situacija sa kojima se svakodnevno susreću, koje su karakteristične za penzionere i stariju životnu dob, odlučili smo, da i na ovaj način budemo uz Vas.

Svakog četvrtka u periodu od 17:00 do 18:00 časova iz udobnosti Vašeg doma besplatno razgovarajte i savjetujete se sa doktorom.

Na sve nedoumice i pitanja o zdravlju koja Vas zanimaju na raspolaganju će biti dr. Željka Račetović, specijalistica fizikalne medicine i rehabilitacije, zaposlena u referentnoj ustanovi za fizikalnu medicinu i rehabilitaciju.

Postavite pitanje i informišite se o svim zdravstvenim nedoumicama koje vas zanimaju jer doktorica Račetović odgovara u najkraćem roku na vaše upite.

Vaše pitanje je spremljeno i pojavit će se kada se na njega odgovori.

Odgovori

  • Korisnik asked:
    Prroduktivni kašalj, bez temperature, šta koristiti da prođe? Hvala
    • dr. Željka Račetović replied:
      Poštovani, dobro se pokazao sirup Bronhoklir koji u sastavu ima timijan i jagorčevinu, pokušajte s njim. Lp
  • Korisnik asked:
    Postovanje imam problem ujutru kad ustanem sa kihanjem i curenjem nosa probala sam i sprej za alergiju za nos i opet isto.Moram napomenuti da imam i hronicnu upalu sinusa.Dali je od sinusa ili alergija.hvala
    • dr. Željka Račetović replied:
      Simptome koje vi navodite više vezani za nos, ali ako pričamo o bistrom sadržaju. Dolazi u obzir, da uzmete nešto o tableta za alergiju tokom narednih dana. Ako se ne stabilizuje, dolazi u obzir uraditi još nekoliko analiza. Lijep pozdrav
  • Korisnik asked:
    Kako lijeciti bolove u sakama
    • dr. Željka Račetović replied:
      Bolove pokušajte kupirati Vama dostupnim tabletama za bolove u trajanju od nekoliko dana, redovno i u punoj dozi. Naravno to je privremeno. Savjetujem Vam ljekarski pregled ukoliko se isto nastavi. Lijep pozdrav
  • Korisnik asked:
    Draga Doktorice imam stalne ponavljajuće bakterije u mokraći ostali nalazi uredu Šta da radim ,pijem antibiotik samo Tomi daju
    • dr. Željka Račetović replied:
      Poštovani, antibiotici i jesu glavna i uzročna terapija kod urinarnih infekcija, ali uz dovoljne količine tečnosti. Ponovite nalaze urinokulture, pa nakon ispijene terapijske doze antibiotika koji bude po antibiogramu,posavjetujte s svojim ljekarom, da se zadržite na tzv profilaktičkoj dozi mjesec dana. Lp
  • Korisnik asked:
    Molim Vas savjet U veliki sam stresu vec duze vrijeme ,patim od nesanice ,imam kamenje u oba bubrega ,masnu jetru Tinitus i svi kazu pa naviknute se sa tim zivjetiI NAVIKLA SAM ali ozbiljne probleme imam sastolicom koja heuredu ali aktivira se po narodnoj jedan mozak u glavi drugi u stomaku!A sve se pokrenulo bokešcu mog muza jer 2god samoga služila slabo pokretnog i bolesnog od vertiga i prostate koja svakih 15minuta cjelu noć pravila probleme !Padaoje i isao na šivanje rana mgogo puta ,pomoc ni od kud sama propala i na kraju od iscrpljenosti padnem naradij i presjecem arteriju Jedva su uspjeli sastavit ju I SVE TO NIJE MI PROBLEM VEĆ ODLAZAK MUZA !Sav moj savjet sve je otišlo sa njim ,cesto placem izlazim jednomsa ljubimcem u setnju i to je sve Sa nikim se ne druzim i VEOMA TESKO prihvata njegov odlazak Imam 69gid ,djecu u HR koja ni ne brinu o meni ali ni to mi nije Tesko koliko njegov odlazak Pijem leksilij za spavanje 3rabkete po 6 mg I TAD ZASPIM STA URADIT DA MI SVJEST PRIHVATI NHEGOV ODLAZAK ???HVALA VAM NA ODGOVORU!!!
    • dr. Željka Račetović replied:
      Poštovana, morate otići psihijatru, kao što ste išli zbog svih navedenih bolesti za koje znate. Isto tako odiđite psihijatru. Nije Lexillium jedini lijek za rešavanje nesanice,jer kod Vas je problem dublji,nesanica je samo jedan od simptoma, pa je tu potrebno uključiti i druge vrste ljekove. Nemojte izbjegavati psihijatre, ljekari kao i svi drugi,a jedini kompetentni da Vam pomognu. Lijep pozdrav.
  • Korisnik asked:
    Desno rame plećka jaki bolovi ali samo kad spavam na leđima...Budi me u toku noći .Ukoči se desna ruka...Šta bi moglo biti ...Hvala
    • dr. Željka Račetović replied:
      Poštovani, trebate na pregled da bi se uvidjelo da li je porijekla ramena ili vratne kičme, vjerovatnije vratne kičme. Lp
  • Korisnik asked:
    Nakon sezonake gripe ne mogu povratiti energiju, danima se osjećam loše. Imate li preporuku za brži oporavak? Hvala
    • dr. Željka Račetović replied:
      Nedostatak energije može da potraje. Savjetovala bih, da postepeno i redovno uvedete fizičku aktivnost, ali tako da "slušate"svoj organizam, da ga ne forsirate i da nastavite s vitamiskom suplementacijom. Lijep pozdrav.
  • Korisnik asked:
    Imam problem sa opadanjem kose. Naime vec 3god mi opada kosa i odradila sam sve moguce pretrage ali niko mi nije dao dijagnozu. Kosa na nekim djelovima opadne skroz pa naraste a onda opada na drugim djelovima glave. Bila sam u Bg kod trihologa iskljucuje alopeciju. Imate li vi prijedlog sta da radim. Zena sam imam 54 god. Do sada sam se s tim nosila ali vec mi je tesko i tesko mi pada nosenje perike. Hvala vam unaprijed na odgovoru.
    • dr. Željka Račetović replied:
      Poštovana, preporučila bih Vam skeneroskopski pregled dermatologa i da pokušate s korištenjem preparata za lokalnu upotrebu koji Vam budu savjetovani od istog. Svakako,dermatolog će Vam dati preciznija upustva i savjete. Lijep pozdrav...
  • Korisnik asked:
    Izvadila sam komplet stitnu 2011pijem letroks5 dana po 100 a vikend po 150 vadila sam FT4 je 15.1 tsh12.37 jel to normalno da nalaz oftamolog marina tomanic kaze da je uredu i moja dr opste prakse nihe zadovljna salje me na nuklernu u banja luku gdje sam operisana sta vase misljenje te doktorke sto je rekla sa je uredu a iz prividenog se vidi da nije jel meni treba jaca terapija molim vas odgovor pozdrav za vas
    • dr. Željka Račetović replied:
      Poštovani, FT4 jeste dobar, ali TSH nije dobar, značajno je viši od gornje granice. Slažem se, da bi ste se trebali javiti svome ljekaru koji Vas vodi po pitanju štitaste žlijezde. Lijep pozdrav
  • Korisnik asked:
    Imam nedostatak vitamina D (23). Kako suplementirati D vitamin. Imam 69 godina. Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru? Veliki pozdrav!
    • dr. Željka Račetović replied:
      Poštovani,obzirom da su zimski mjeseci,uzmite 8 kapi u jednom aktu Plivit D3 kapi, pristupačne su.Iste uzimajte bar naredna dva mjeseca, pa onda ponovite nalaz. Savjetujem da se u doglednom vremenu javite svom ljekaru, pa ako postoje potrebe, da se urade dodatne analize i da se sveobuhvatno sagledaju. Lijep pozdrav.

*Dobiveni odgovori informativnog su karaktera. Za potpunu dijagnozu potrebno je obaviti klinički pregled.