Besplatno savjetovanje

Postavi pitanje doktoru

Cijeneći potrebe naših klijenata i situacija sa kojima se svakodnevno susreću, koje su karakteristične za penzionere i stariju životnu dob, odlučili smo, da i na ovaj način budemo uz Vas.

Svakog četvrtka u periodu od 17:00 do 18:00 časova iz udobnosti Vašeg doma besplatno razgovarajte i savjetujete se sa doktorom.

Na sve nedoumice i pitanja o zdravlju koja Vas zanimaju na raspolaganju će biti dr. Željka Račetović, specijalistica fizikalne medicine i rehabilitacije, zaposlena u referentnoj ustanovi za fizikalnu medicinu i rehabilitaciju.

Postavite pitanje i informišite se o svim zdravstvenim nedoumicama koje vas zanimaju jer doktorica Račetović odgovara u najkraćem roku na vaše upite.

Vaše pitanje je spremljeno i pojavit će se kada se na njega odgovori.

Odgovori

  • Korisnik asked:
    Postovanje,imam kontrakturu desnog koljena koja je zapustena zbog korone otprilike 4 g.Na femuru iste noge imam fistulu koja je stara kao kontrakturu.moja dg.je Osteomyelitis chr femoris dec.Pitanje je dali se ta kontaktira moze sanirati?imam i Ishijas lijeve noge.Hvala
    • dr. Željka Račetović replied:
      Što se tiče kontrakture desnog koljena,ako je stara četiri godine upotpunosti uglavnom ne može, ali se fizikalnm tretmanom treba pokušati, da se popravi bar djelimično, smanji za nekoliko stepeni. Išijalgia je stanje druge prirode koje se inicijalno liječi analgeticima, a kada stanje dozvoli onda se uključuje u fizikalni tretman. Lijep pozdrav
  • Korisnik asked:
    Poštovana, Dječak 4 godine, ima ravna stopala do te mjere da su se tabani počeli kriviti ka unutra a peta vani. Išli smo ortopedu prije godinu dana, tad savjetovano samo da radi vježbice i nosi uloške za obuću, međutim ne vidim nikakvo poboljšanje. Da li uopšte postoji mogućnost da se to ispravi i kako?
    • dr. Željka Račetović replied:
      Poštovana, javite se fizijatrima koji se primarno bave djecom, da se procijeni da li pored ravnih svodova stopala postoji još neki deformitet. Lijep pozdrav,
  • Korisnik asked:
    Poštovanje, Imala sam gripu,gdje mi je uključen Azomex tri dana, ostao mi je malo kašlja nakon antibiotika, da li je to normalno ili bih trebala jos antibiotika.
    • dr. Željka Račetović replied:
      Poštovanje, kašalj kao simptom se duže zadrži, a upala najčešće bude sanirana. Možete uzeti nešto za kašalj, zavisno da li je suvi ili produktivni, antibiotik ne morate. Pretpostavljam da ćete se javiti svom ljekaru na kontrolni pregled, pa će Vam preslušati srce i pluća, da budete sigurni da ste ozdravili. Lijep pozdrav,
  • Korisnik asked:
    Limfociti smanjeni.Neurofili povećani.Hematokrit smanjen.Mchc povećan.Naglašen lijevi hilus.Desna dijafragma blago Elevirana ..
    • dr. Željka Račetović replied:
      Malo je "nezgodno" reći da li pomenute vrijednosti zahtjevaju terapiju, nisu prezirane i ne znam da li imate tegobe, s toga ne bih mogla s sigurnošću da tvrdim da je riječ o bakterijskoj infekciji na koju mogu da upućuju ovakvi nalazi. Lp
  • Korisnik asked:
    Ako neko ima upalu XIII moždangog nerva i a potom liječen visokim dozana Urutala i jednostranim vestibularnim vežbama sa hipotinijom desno. I smatra se da je to prošlo kako dalje nastaviti liječenje široke protuzije C5-C6,u kojoj Meducinskoj ustanovi u Bl i kako se obratiti u tu Ustanovu.Hvala unaprijed na odg.
    • dr. Željka Račetović replied:
      Poštovanje, tražite uputnicu za fizijatra od Vašeg porodičnog ljekara za referentnu ustanovu za rehabilitaciju, uputiće Vas. Lp
  • Korisnik asked:
    Poštovanje....Bila kod interniste radila EKG ..Na nalazu piše blok desne grane...Ništa mi nije predložio za dalje....Imam visok pritisak i ubrzan puls...Boli me desna ruka..Pokreti ograničeni...
    • dr. Željka Račetović replied:
      Blok desne grane je stanje koje je verifikovano EKG i neće nestati bez obzira na terapiju, živite s tim. Što se tiče pritiska i pulsa, pretpostavljam da su granične vrijednosti, pa se internista trenutno nije odlučio za med.terapiju.U svakom slučaju, ukoliko vidite da su to nešto više vrijednosti, ponovo se obratite. Zbog bolova u ramenu morate na pregled fizijatru. Lp
  • Korisnik asked:
    Poštovanje... Od dvanestog mjeseca sam osjetila jake bolove u predjelu uha ,nosa ,lice i počinjem da otičem,ruke mi otiču čim držim nesto hladno nakon par sekundi osjetim da me po rukama nešto przi ,kao npr.kad se oprzimo na vrelu ringlu i to je bol nepodnošlji ,al to samo kad je hladno vrijeme ,da bi mi sad u zadnje vrijeme poceo da smeta vjetar ,kiša,hladna voda ...čim se ugrijem otok se povuče izuzev na prstima gdje se zna zadrzat i po 4 -5 dana...
    • dr. Željka Račetović replied:
      Poštovana, savjetovala bih da se javite porodičnom ljekaru koji bi Vas mogao uputiti reumatologu, da se uradi inicijalna reumatološka obrada. Lp.
  • Korisnik asked:
    Postovanje boli me sa desne strane kod desne dojke i brzo se umaram i ruke mi trnu cesto mi se spava i imam cestu nesvesticu
    • dr. Željka Račetović replied:
      Poštovanje, Vaše zdravstveno stanje bi trebalo sagledati s više strana. Za početak bi trebali uraditi osnovnu laboratoriju s lipidnim statusom, pregled krvnih sudova glave i vrata, RTG vratne kičme, pregled neurologa i interniste. Lp
  • Korisnik asked:
    Na laboratorijskom pregledu urin mi je bio pozitivan, sa leukocitima 1+, dosta pločastog epitela i bakterija. Da li je u ovom slučaju potrebno dalje liječenje? Pozdrav!
    • dr. Željka Račetović replied:
      Takav nalaz urina bi trebalo antibiotski liječiti uz dosta tečnosti. Pozdrav
  • Korisnik asked:
    Poštovanje.Svi nalazi uredni.Gubim kilograme.Izjutra ustajem umorna kao da cijelu noć nosim teret na leđima...Iz čista mira mi udari krv na usta...Uplatim se..Bude mi puls visok i pritisak.Hvala
    • dr. Željka Račetović replied:
      Poštovani,kada kažete "svi nalazi uredni" ne znam šta ste tačno uradili, ali savjetovala bih Vam da se za ipak javite internisti, koji će vjerujem dopuniti nalaze koje ste do sada radili, jer veliki gubitak kilograma i spontana krvarenje se ne dešavaju kod zdravih ljudi. Pozdrav

*Dobiveni odgovori informativnog su karaktera. Za potpunu dijagnozu potrebno je obaviti klinički pregled.