Besplatno savjetovanje

Postavi pitanje doktoru

Cijeneći potrebe naših klijenata i situacija sa kojima se svakodnevno susreću, koje su karakteristične za penzionere i stariju životnu dob, odlučili smo, da i na ovaj način budemo uz Vas.

Svakog četvrtka u periodu od 17:00 do 18:00 časova iz udobnosti Vašeg doma besplatno razgovarajte i savjetujete se sa doktorom.

Na sve nedoumice i pitanja o zdravlju koja Vas zanimaju na raspolaganju će biti dr. Željka Račetović, specijalistica fizikalne medicine i rehabilitacije, zaposlena u referentnoj ustanovi za fizikalnu medicinu i rehabilitaciju.

Postavite pitanje i informišite se o svim zdravstvenim nedoumicama koje vas zanimaju jer doktorica Račetović odgovara u najkraćem roku na vaše upite.

Vaše pitanje je spremljeno i pojavit će se kada se na njega odgovori.

Odgovori

  • Korisnik asked:
    Poštovana, imam bolove u mišićima ruku (više u desnoj ruci), najviše pri ustajanju noću. Nakon bolnog ustajanja, dnevnim razgibavanjem bolovi se zadovoljavajuće smanjuju. Kompletna krvna slika je zadovoljavajuća. Započeo sam reumatološke pretrage, čekam antistreptolizinski test i 2 testa reuma faktora (Walter Rose i lateks aglutinacije). Paracetamol terapija na 12 sati po 1 tableta ne daje rezultat. Napominjem, star sam 81 godinu, opšte gledano solidnog zdravstvenog stanja. Šta mi preporučujete? Zahvalan sam Vam na pomoći. Ismet Omanović, Banja Luka
    • dr. Željka Račetović replied:
      Poštovani,dok čekate reumatološku obradu,nakon čega će se znati koja vrsta terapije će Vam biti preporučena. Uzmite analgetike,kao što to sada činite,ali morate ili povećati dozu Paracetamola,koristite po 1gr(dvije tablete),na 8 sati.Ako Vam to ne bude davalo rezultate mozete pokušati s Dexomenom (deksketoprofen) dvije do tri tablete po danu....Lijep pozdrav
  • Korisnik asked:
    Postovanje. U zadnjih 15tak dana imam kao jaki pritisak u glavi. Ne klasicna glavobolja, vec tup bol i jak pritisak, sa povremenim gubljenjem ravnoteze pokreta. Hvala. Lijep pozdrav
    • dr. Željka Račetović replied:
      Poštovani,provjerite krvni pritisak,krvnu sliku i lipidni status.Pošto su Vam tegobe konstantne,trebali bi se javiti i neurologu,dolazi u obzir i dalja neurološka i dijagnostička obrada. Lp
  • Korisnik asked:
    Poštovanje, doktorice! Da li se tinitus može liječiti ikakvim medikamentima i da li aparatići za sluh mogu da pomognu u otklanjanju istog ? Hvala !
    • dr. Željka Račetović replied:
      Poštovani,sve zavisi od uzroka tinitusa. Ako je uzrok začepljenje sadržajem u spoljnom zvukovodu,uklanjanjem sadržaja i tinitus bi trebao da se povuče. Ukoliko je on u sklopu nekog oboljenja,kada se oboljenje stavi pod kontrolu i tinitus se smanji. Što tiče aparatića za sluh,on pravilno usmjerava zvuk,a djelimično eliminiše popratne šumove,tako da bi i osjećaj zujanja trebao da bude umanjen. Zavisno šta je uzrok kod Vas neka Vas porodični ljekar usmjeri odgovarajućem specijalisti.Lp
  • Korisnik asked:
    Pozdrav imam bolove u kostima vise dijagnoza mmg radit vjezbe
    • dr. Željka Račetović replied:
      Poštovani,ako pitate,da li da radite vježbe,nisam najbolje razumjela pitanje. Vježbe će Vam svakako dobro doći,što je jači mišić, veći dio opterećenja će preuzeti na sebe,pa bi i Vi trebali,da osjetite djelimično rasterećenje.Lp
  • Korisnik asked:
    Postovana doktorice imam problem cesto mi dolazi muka za povracanje.svi su mi nalazi dobri isim sto imam kilu na zelucu.
    • dr. Željka Račetović replied:
      Poštovani,Vaši obroci bi trebali da budu manji,a češći. Obratite pažnju i na hranu koju uzimate,da Vas ne bi nadimalo, podizalo želudac i pogoršavalo tegobe...Lp
  • Korisnik asked:
    Postovana,vec par dana u desnoj nozi na listu sa strane imam po nekad osecaj nagle topline i to traje samo trenutno nemam bolove u toj nozi niti neke cudne promene na njoj.Da napomenem d dimer je rqdjen i dobar je.Sta bi to moglo biti i da li je opasno?
    • dr. Željka Račetović replied:
      Poštovani,tromboza nije sigurno,ona daje drugačiji izgled noge, (navodim trombozu,pretpostavljam da ste na to sumnjali jer ste radili D-dimer).Vjerujem da je samo stvar provođenja impulsa u nervima koji prenose osjećaj odnosno samo povremeno naglo pražnjenje,ništa značajno.Ne brinite.Lp
  • Korisnik asked:
    Poštovanje...u pitanju je konstantna vrtoglavica
    • dr. Željka Račetović replied:
      Poštovani,za vrtoglavice bi trebalo uraditi inicijalnu dijagnostičku obradu. Trebate uraditi krvnu sliku,lipidni status,Rtg vratne kičme,pregled krvnih sudova glave i vrata. Nakon ove inicijalne obrade trebate se obratiti neurologu,koji će procijenjivati,da li Vam je potrebna neuroradiološka obrada ili liječenje od strane spec ORL LP
  • Korisnik asked:
    Poštovanje Doktorice Imam šumove u usima naročito u jutarnjim satima i to traje par mjeseci , pritisak mjerim svakodnevno i uredan je
    • dr. Željka Račetović replied:
      Poštovani,trebali bi uraditi audiološku obradu kod spec ORL.Moguće je, da se nakupio samo cerumen.Ukoliko ti nalazi budu uredni,biće Vam preporučena neurološka obrada.Lp
  • Korisnik asked:
    Postovanje,pre godinu dana poceo me boleti mali prst desne sake tj prvi zglob do nokta Bolelo he uzasno, nekada bol je isao kroz jagodicu ordta nekada kroz plocu nokta...a konstantno sam zglob...sve sam pretrage radila sve je bilo u redu (reuma faktor, za giht...) snimala rendgenom...doktor kaze degenerativna promena...taman se smirilo to (ostale su kvrge na zglobu u obliku gljive) a sada me poceo boleti nali prst od leve sake sta da radim
    • dr. Željka Račetović replied:
      Poštovani,fino ste obrađeni na zapaljenski reumatizam i giht.Najbitnije da je to eliminisano. Obzirom i da se javljaju bolovi samo u jednom zglobu,nema ni simetričnog javlja,kao ni rtg znakova,to je degenerativni reumatizam.Čvorići neće nestati i idu u sklopu degenerative.Možete ići na fizikalne terapije da se obezbolite i da uzmete nešto za bolove do tada.Lp
  • Korisnik asked:
    Postovanje,pre godinu dana poceo me boleti mali prst desne sake tj prvi zglob do nokta Bolelo he uzasno, nekada bol je isao kroz jagodicu ordta nekada kroz plocu nokta...a konstantno sam zglob...sve sam pretrage radila sve je bilo u redu (reuma faktor, za giht...) snimala rendgenom...doktor kaze degenerativna promena...taman se smirilo to (ostale su kvrge na zglobu u obliku gljive) a sada me poceo boleti nali prst od leve sake sta da radim
    • dr. Željka Račetović replied:
      Odgovoreno Vam na istom,prethodnom postavljenom pitanju.Lp

*Dobiveni odgovori informativnog su karaktera. Za potpunu dijagnozu potrebno je obaviti klinički pregled.