Besplatno savjetovanje

Postavi pitanje doktoru

Cijeneći potrebe naših klijenata i situacija sa kojima se svakodnevno susreću, koje su karakteristične za penzionere i stariju životnu dob, odlučili smo, da i na ovaj način budemo uz Vas.

Svakog četvrtka u periodu od 17:00 do 18:00 časova iz udobnosti Vašeg doma besplatno razgovarajte i savjetujete se sa doktorom.

Na sve nedoumice i pitanja o zdravlju koja Vas zanimaju na raspolaganju će biti dr. Željka Račetović, specijalistica fizikalne medicine i rehabilitacije, zaposlena u referentnoj ustanovi za fizikalnu medicinu i rehabilitaciju.

Postavite pitanje i informišite se o svim zdravstvenim nedoumicama koje vas zanimaju jer doktorica Račetović odgovara u najkraćem roku na vaše upite.

Vaše pitanje je spremljeno i pojavit će se kada se na njega odgovori.

Odgovori

  • Korisnik asked:
    Zasto me sve nervira i za tren zaplačem
    • dr. Željka Račetović replied:
      Poštovani, vjerujem da ste previše opterećeni u određenom životnom polju,nagomilani problemi izazivaju frustraciju i posljedično se reflektuju na ostale segmente života. Trebali bi ste to s stručnim licem iz te oblasti raščlaniti na dijelove i pronaći razlog. Lp
  • Korisnik asked:
    Postavila sam predhodna dva pitanja,pošto sam jela mnogo cvekla, pa mi je urin malo mutniji ,dali je od cvekle ili nešto drugo. Pa samo da pitam doktoricu dali bih trebala koristiti neke antibiotike,na sve ovo.
    • dr. Željka Račetović replied:
      Poštovana, cvekla ne boji urin. Svakako ponovite nalaz urina, pa će se procijenti, da li Vam treba antibiotska terapija. Lijep pozdrav
  • Korisnik asked:
    Vezano za prvo pitanje, dali sam trebala otići da uradim neke pretrage. Pošto mi se javlja kao trema,strah u nogama. Veliki pozdrav i hvala.
    • dr. Željka Račetović replied:
      Strah i trema u nogama, kako kažete, nisu posljedica fizičke povrede. Ukoliko ste sada u prilici ,možete se javiti Vašem porodičnom ljekaru. Lijep pozdrav
  • Korisnik asked:
    Pozdrav za doktoricu, imala sam manju nezgodu u saobracaju, bila sam suvozač. Dobila sam udrac sa desne strane u visini rebara, pa to mažem sa golom Deep Relief i popijem voltaren za bolove.Osjetim još bol ali ne kako je bilo.Nisam išla nigdje nisam bila u mogućnosti, pa šta mi vi preporučuje.
    • dr. Željka Račetović replied:
      Poštovanje, uvijek je dobro da budete pod stručnom kontrolom, da bi bili sigurni. Pretpostavljam da se radi samo o nagnječenju,jer su Vam bolovi nešto manjeg intenziteta,ne mijenja se ništa ni s udahom. Ukoliko i dalje budete bolji, ne morate, ali ako bude suprotno, trebali bi. Lijep pozdrav
  • Korisnik asked:
    pozdrav evo pijem lekove ima 3 mjeseca xanax ima malo pomaka ali sam jopet napet i malo panike i straha i pod stresom pa dokle ovo vise moram i biljnim lekovima se lecit
    • dr. Željka Račetović replied:
      Poštovani, u dogovoru s psihijatrom ćete takvo stanje stabilizovati, Morate biti strpljivi, takva terapija zahtjeva dužu upotrebu.Nemojte samoinicijativno isključivati preporučenu terapiju. Lp
  • Korisnik asked:
    Imam suženja spinalnog kanala do 5, bolne noge, trnu do koljena, nocu tabani vrući i puni trnaca, bolovi u donjem dijelu kicme, i vanjskom dijelu nogu, tesko hodam. Šta mogu uraditi da si olakšam. Da li bi pomogle banje i vjezbe.Imam insulinsku rezistenciji i bolesnu štitnjaču. Imam 71 godinu.Hvala.
    • dr. Željka Račetović replied:
      Poštovana, to jeste ozbiljno suženje, koje može da Vam daje takve tegobe. Prvo bi trebali da odete neurohirurgu, da se procijeni za koji ste vid terapije, operativni ili neoperativni. Dolazi u obzir pregled i liječenje od strane fizijatra, uz pomoć odgovarajućih procedura ( kinezi terapije-vježbi,elektro terapija... ), da bi si olakšali.... Lp
  • Korisnik asked:
    Pozdrv cestu glvobolju imam
    • dr. Željka Račetović replied:
      Polje glavobolja je široko. Nemam dovoljno podataka o karakteru bola,da bi procijeli o kome tipu glavobolje je riječ i uzročnosti iste. Trebali bi na pregled neurologu. Lp
  • Korisnik asked:
    Moje postovanje za Doktoricu. Imao sa operaciju vene na vratu pre 3 ipo mjeseca i utrnulost u vratu i ispod brade još uvijek traje a veći je problem sto imam problem sa gutanjem i otvaranjem usta i promjene u govoru.. Dali ti moji problemi mogu biti od ove operacije ili je možda u pitanju možda nešto drugo. Dg. 652 Occlusio arterije carotidis et stenosis arterije carotidis. Lp.
    • dr. Željka Račetović replied:
      Poštovanje,obzirom na tegobe koje imate, trebali bi ste otići na pregled neurologu i učiniti dijagnostičku obradu koja Vam bude preporučena, da bi se utvrdilo porijeklo simptoma koje imate. Lijep pozdrav
  • Korisnik asked:
    Pozdrav za lijepu doktoricu. Posle malo dužeg vremena kada stojim pogotovo kada perem sude zabole me leđa da se nemogu ispraviti.Dali jei to možda od kicime ili nesto drugo.
    • dr. Željka Račetović replied:
      Poštovani,takve tegobe su uglavnom od kičme,u Vasem slucaju od mišića duž kičme.Kada se nalazimo u nekom položaju,kao što je stajanje mišići su u naporu,kada pokušamo da se ispravimo,ustvari njih istežemo i to boli. Ako ste u prilici,dobro bi Vam došlo redovno izvođenje vježbi.Lijep pozdrav
  • Korisnik asked:
    Pozdrav za divnu doktoricu. Povremeno se javlja kao tupi bol sa lijeve strane u visini rebara, pa malo dotiče ispod lijeve ruke,pazuha. Hvala unapred.
    • dr. Željka Račetović replied:
      Poštovani,tupi i povremeni bol je mišićnog karaktera.Trenutno prema intenzitetu i učestalosti bola nemate elemenata koji bi govorili o pritisku na međurebarne nerve.Lp

*Dobiveni odgovori informativnog su karaktera. Za potpunu dijagnozu potrebno je obaviti klinički pregled.